Dziś jest Sobota, 19 września 2020 r. Obchodzimy imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora. Wszystkiego najlepszego!

Komunikat Kurii Diecezjalnej

Z dniem 14 września 2015 r. rozpoczyna działalność przy Sądzie Biskupim w Sandomierzu bezpłatny punkt poradnictwa z zakresu prawa kanonicznego. Wszyscy zainteresowani będą mogli uzyskać w nim informacje dotyczące procesów małżeńskich, a także z innych dziedzin prawa kanonicznego.

Jest to odpowiedź na wezwanie Ojca Świętego Franciszka, który w przededniu Synodu o Rodzinie i Roku Miłosierdzia zachęca do tego, aby Kościół otoczył macierzyńską troską wszystkich potrzebujących pomocy i znajdujących się w życiowych trudnościach.

Punkt będzie czynny w gmachu Sądu Biskupiego w Sandomierzu, przy ulicy Mariackiej 8.

Bezpłatnych porad z zakresu kanonicznego prawa małżeńskiego udziela Siostra Alina Słonecka, mgr prawa kanonicznego i świeckiego, we współpracy z innymi pracownikami Sądu: we wtorek w godz. 9.00 – 14.00, środę 14.00 – 18.00.