Dziś jest Wtorek, 02 marca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Heleny, Halszki, Pawła. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia lokalne

Relacja z V Pikniku rodzinnego w Kopciach

Zdjęcie z Pikniku rodzinnego pod hasłem „Odkrywamy nasze talenty” w Kopciach

W niedzielę 27 września w Kopciach odbył się V Piknik Rodzinny pod hasłem „Odkrywamy nasze talenty”. Jak co roku spotkanie miało na celu integrację parafii przez wspólną, kulturalną zabawę oraz prezentację dorobku grup artystycznych działających w Kopciach. Dopełnieniem imprezy był kiermasz organizowany przez panie z Koła Gospodyń, dbających, by nie zabrakło ciasta, słodyczy i innych kulinarnych specjałów. Tradycją piknikową jest też loteria organizowana na rzecz parafii. Tegoroczną edycję rozpoczęła Msza święta w intencji druhów strażaków z Kopci i Płazówki sprawowana w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy przy marszach granych przez miejscową orkiestrę dętą przeszli na plac przed remizą strażacką na dalszą część świętowania. Koncert orkiestry rozpoczął występy artystyczne. Kolejną prezentacją było karaoke w języku angielskim i polskim oraz zabawy rodzinne, budzące wiele radości wśród publiczności i uczestników. Swój pokaz miała także grupa tańca akrobatycznego działająca w miejscowej szkole, zespół „Perełki Maryi”, który dzień wcześniej wystąpił na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Dawidach koło Warszawy, zdobywając III miejsce (nagrodę publiczności otrzymała solistka Anna Dziuba), chór parafialny. Strażacy prezentowali swoje wozy bojowe, wskazując na ich przydatność w ratownictwie. Jako gość specjalny wystąpił zespół „Young and full energy” z Gościeradowa. Całość zakończyła wspólna zabawa do późnych godzin nocnych z miejscowym zespołem „Display”. Organizatorem była parafia w Kopciach oraz Ochotnicza Straż Pożarna, Koło Gospodyń Wiejskich, Szkoła Podstawowa i Sołtys. Z pomocą materialną pośpieszył wójt gminy Dzikowiec, Krzysztof Klecha. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może jednocześnie znajdować się 23 osoby