Dziś jest Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Podsumowanie rorat w Kopciach

Ostatnie roraty w Kopciach to jak co roku podsumowanie nauk głoszonych podczas spotkań adwentowych. W tym roku, tak jak w wielu parafiach, były poświęcone 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Polskę. Dzieci i młodzież, na podstawie materiałów z Małego Gościa Niedzielnego, poznawali osoby i wydarzenia związane z tym wielkim wydarzeniem. Nie zabrakło akcentów dotyczących Bożego Miłosierdzia, w związku z Rokiem Miłosierdzia ogłoszonym przez papieża Franciszka. Roraty cieszą się od kilku lat wyjątkowo dużą frekwencją. Uczestniczy w nich prawie 100% dzieci ze szkoły podstawowej oraz młodzieży gimnazjalnej, mimo, iż są sprawowane o 6.40, a uczniowie bezpośrednio po nich udawali się do swoich szkół. W ostatnim dniu była krótka powtórka poznanych wiadomości, następnie wszyscy otrzymali upominki ufundowane przez parafię. Przygotowano 100 paczek. Również dorośli otrzymali obrazek z Koronką do Bożego Miłosierdzia i wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, św. Jana Pawła II oraz św. Faustyny Kowalskiej. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie i obiecano spotkać się na pasterce.