Dziś jest Poniedziałek, 21 września 2020 r. Obchodzimy imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita. Wszystkiego najlepszego!

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 7.02.2016 r.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. zapraszamy kolejną grupę.

2. Bóg zapłać rodzicom dzieci z klasy II i I za rozebranie dekoracji świątecznej.

3. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

4. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Jest to czas przygotowania do Triduum Paschalnego i Uroczystości zmartwychwstania Pańskiego. Wyciszamy się i rozmyślamy nad własną egzystencją.

W środę obowiązuje post ilościowy (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze) oraz jakościowy (posiłki bezmięsne). Przypominam przepisy postne. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje od 14 roku życia w każdy piątek, natomiast post ilościowy od 18 do 60 roku życia. Zachęcamy jednak wszystkich do praktyki postów.

5. Taca ze środy Popielcowej przeznaczona na Caritas, także ofiara za baranki wielkanocne i ofiary ze skarbonek wielkopostnych będą przeznaczone na Caritas.

6. Od przyszłej niedzieli Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu.

7. Droga Krzyżowa w piątek o 16.30, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.

8.Zachęcam, by w czasie Wielkiego Postu zatroszczyć się o przydrożne krzyże i kapliczki oraz porządek na cmentarzu.

9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na fundusz chorych kapłanów naszej diecezji.

10. W czwartek dzień wspomnienia Matki Bożej z z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. Msza św. w intencji chorych o godz. 9.00.

11. Spotkania duszpasterskie: chór w czwartek po mszy św. I i IV głos, o godz. 19.00 II i III głos., schola w sobotę o godz. 16.00, młodzież z KSM-u w piątek po mszy św.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary: Józef Bieleń 200 zł, Stefania Kopeć 200 zł.

13. Za tydzień proszę o modlitwę przed sumą różę Władysława Pyryta.