Dziś jest Sobota, 24 października 2020 r. Obchodzimy imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 20.03.2016 r.

1. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, zapraszamy kolejne osoby w środę i w sobotę.

2. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. Są także w sprzedaży modlitewniki Roku Miłosierdzia i płyty z filmem i gazetką jako pomoc chrześcijanom w Ziemi Świętej.

3. Spotkanie chóru w poniedziałek o godz. 17.30, możliwość spowiedzi w środę o godz. 16.00, możliwość wyjazdu dla Służby Liturgicznej Ołtarza do Sandomierza w Wielki Czwartek o godz. 8.30.

4. Zapraszamy do pomocy przy dekoracji świątecznej kościoła.

5. Proszę o przygotowanie chorągwi, feretronów na procesję a strażaków proszę o podjęcie służby przy grobie Pańskim.

6. Triduum Paschalne:
Wielki Czwartek – dzień ustanowienia sakramentów eucharystii i kapłaństwa. O godz. 10.00 msza św. w katedrze z poświęceniem olejów oraz odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich. O godz. 18.00 msza św. Wieczerzy Pańskiej, po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy, adoracja do 22.

Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Pana Jezusa, w tym dniu nie sprawuje się mszy świętej, jest nabożeństwo, którego najważniejszą częścią jest adoracja krzyża. Obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo o godz. 18.00, przeniesienie Pana Jezusa do grobu, trzy części Gorzkich Żali, ofiary przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie.

Wielka Sobota – błogosławieństwo pokarmów o godz. 9.00 i 11.00, w Płazówce o godz. 10.00. Wieczorem Wigilia Paschalna o godz. 18.00, przynosimy świece.

Wielka Niedziela – ogłoszenie zmartwychwstania Jezusa o godz. 6.00 /czas letni/ procesja rezurekcyjna i msza św. Druga msza św. o godz. 11.00.

Poniedziałek Wielkanocny – msze święte o godz. 8.00 i 11.00.

7. Bóg zapłać za złożone ofiary: Stefan Klecha 200 zł, Józef Augustyn 200 zł.

8. Zapowiedż przedślubna : Karol Wit i Marta Kopeć, oboje z naszej parafii, zapowiedź pierwsza.

9. Dziś o godz. 16.15 Koncert Pasyjny, zapraszamy.

10. Został naprawiony duży dzwon, koszt 1150 zł.

11. Trwają zapisy na wakacyjny wyjazd do Jastrzębiej Góry. Przy zapisie zaliczka 300 zł, pozostała kwota płatna na turnusie.

12. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona na 4 kwietnia.

Od 17 października nasz powiat kolbuszowski znajduje się w „czerwonej strefie”.
W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób, nie licząc celebransa i asysty liturgicznej.