Dziś jest Sobota, 24 października 2020 r. Obchodzimy imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 02.10.2016 r.

1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w te dni od godz. 16.00 do 17.00.

2. Bardzo proszę o zgłaszanie w zakrystii chorych do których udam się w piątek.

3. W nadchodzące dni wspominamy:
we wtorek- św. Franciszka z Asyżu
w środę – św. Faustynę Kowalską
w piątek- wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

4. Zachęcam do wspólnej codziennej modlitwy różańcowej w naszym kościele na nabożeństwie o godz. 17.30. żywa Korona Maryi.

5. Dziękuję parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kwiatami nasz kościół. Bóg zapłać!. Dziękuję także Panu Józefowi, naszemu kościelnemu za jego oddanie i pracę przy kościele. Troskę o piękno naszej świątyni polecamy kolejnym parafianom.

6. W czwartek:
O godz. 14.30 rusza Szkoła Muzyczna, zapraszam chętnych
O godz. 16.00 spotkanie scholii, a po nabożeństwie różańcowym zbiórka ministrantów

7. Próba naszej orkiestry w piątek o godz. 15.30

8. „Bądźcie świadkami miłosierdzia”- po takim hasłem w nadchodząca niedzielę będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski. W tym dniu przez zbiórkę do puszki będziemy mogli wspomóc Fundacje Nowego Tysiąclecia, która prowadzi działalność stypendialną pośród utalentowanej młodzieży, pochodzącej z niezamożnych rodzin.

9. Proszę, aby modlitwę różańcową przed sumą w najbliższą niedzielę poprowadziła Róża Pani Anny Tereszkiewicz

10. Wszystkich gimnazjalistów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, zapraszam na Mszę świętą w najbliższą niedzielę o godz. 14.00.

11. Dzisiaj w „ Gościu Niedzielnym” o szansie zaprzestania zabijania dzieci nienarodzonych i potrzebie naszego zaangażowania w tę sprawę. W „Niedzieli” znajdziemy artykuły o potędze Różańca. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej.

12. Został opróżniony kontener przy naszym cmentarzu. Dziękuję tym ,którzy dopomogli to uczynić. Proszę nie wrzucać do niego ziemi.

13. Ostatnio wpłynęła ofiara na ławki 200 zł- bezimienna. Chciałem podziękować przy tej okazji za Wasza ofiarność i przypomnieć, aby Wasza troska w wymiarze materialnym o kościół nie ustawała.

14. W dniach 14 i 15 października jest organizowany wyjazd do Olchowej. Zapraszamy orkiestrę, strażaków i chętnych. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Od 17 października nasz powiat kolbuszowski znajduje się w „czerwonej strefie”.
W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób, nie licząc celebransa i asysty liturgicznej.