Dziś jest Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela 6.11.2016 r.

1. W tym tygodniu wspominamy:
Środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
Czwartek – Św. Leona Wielkiego
Piątek – Św. Marcina z Tours
Sobotę – Św. Jozafata

2. Dziękuję parafianom, którzy posprzątali nasz kościół. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Pani Krystynie Kopeć dziękuję za piękny kosz czerwonych róż. Troskę o piękno naszej świątyni polecamy kolejnym parafianom. Dziękuję za posprzątanie liści wokół kościoła Pani Joannie Puzio, Panu Romanowi Puzio i Panu Julianowi Nidental, a za posprzątanie wokół ogrodzenia Panu Władysławowi Kopciowi. Dziękuję również za pomoc w organizacji Mszy świętej na cmentarzu Panu Józefowi Bieleniowi, Pani Sylwii Kwaśnik, Panu Stanisławowi Kopciowi z synem.

3. Porządkując nasz cmentarz starajmy się składać odpowiednie śmieci w wyznaczonych miejscach. Przy tej okazji dziękuję Panu Andrzejowi Brylowskiemu i Waldemarowi Sudołowi za wykonanie tabliczek.

4. Do wtorku włącznie zapraszam na różaniec wypominkowy po Mszy św. wieczorowej

5. W czwartek rozpoczniemy nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Episkopat wraz z najwyższymi władzami państwowymi odda Polskę Chrystusowi Królowi Wszechświata w Krakowie- Łagiewnikach 19 listopada. Organizujemy pielgrzymkę parafialną na to doniosłe wydarzenie. Zapisy w zakrystii i w kancelarii. Koszt to 40 zł od osoby.

6. Próba scholi w środę i czwartek o godz. 17.00. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy wieczorowej.

7. Dnia 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msza św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 7.00

8. Modlitwę różańcową przed Sumą w przyszłą niedzielę proszę, aby poprowadziła Róża Pani Marii Kolano.

9. Wszystkich Gimnazjalistów zapraszam na comiesięczną Mszę św. w niedzielę o 14.00

10. Msza św. i różaniec w int. zmarłych wspominanych wypominkach w niedzielę o godz. 15.00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

11. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom na potrzeby naszego kościoła. Ostatnio ofiary złożyli Państwo Ziętek- 400 zł.

12. Każdego roku wspieramy finansowo Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu. Przez trzy kolejne niedziele można składać na tacę dobrowolne ofiary z przeznaczeniem na ten cel.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.