Dziś jest Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Przeżyjmy te dni jeszcze raz

„Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1).
Dobry pasterz, ukształtowany według serca Boga jest największym skarbem,
jaki Bóg może przydzielić parafii.”
św. Jan Maria Vianney

Uroczyste wprowadzenie ks. Stanisława w urząd proboszcza parafii Kopcie oraz pożegnanie ks. Michała Łukasika podczas dożynek parafialnych.

Dzisiejsza niedziela 04 września była dla parafii wielkim świętem, podczas której Parafianie tłumnie przybyli do świątyni, aby swoją obecnością w czasie uroczystej Mszy św. złożyć dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony. Niezwykłość liturgii była tym bardziej wyjątkowa gdyż zbiegła się z dniem powitania Proboszcza ks. Stanisława i pożegnania Proboszcza ks. Michała w naszej parafii.

Wprowadzenia nowego Proboszcza dokonał dziekan ks. kan. Roman Dyląg, odczytał dekret nominacyjny biskupa ordynariusza Diecezji Sandomierskiej Krzysztofa Nitkiewicza, w którym mianował ks. Stanisława Olszówkę z dniem 1 września 2016 r. proboszczem naszej parafii z wszystkimi uprawnieniami, które nadaje prawo kanoniczne. Ks. biskup w swoim Dekrecie zawarł także przypomnienie o spoczywającym na proboszczu obowiązku nauczania, uświęcania i kierowania powierzoną mu parafią.

W imieniu parafian ks. Proboszcza powitali przedstawiciele Rady Parafialnej po staropolsku chlebem i solą. Zawierzając ks. Stanisława Matce Bożej, życzyli wszelkiego dobra oraz Bożego Błogosławieństwa na lata pracy w parafii Kopcie, zapewniając ks. Stanisława że może liczyć na pomoc i należyte wsparcie parafian. Po wystąpieniu przedstawicieli Rady Parafialnej głos zabrały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kopciach, które serdecznie przywitały ks. proboszcza na progu nowego wyzwania, złożyli życzenia zdrowia i błogosławieństwa Bożego.

Po wystąpieniach rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. dziekana Romana Dyląga wraz ks. Stanisławem Olszówką, ks. Michałem Łukasikiem, ks. Rafałem Chodą, na której parafianie składali dziękczynienie za tegoroczne plony. Mieszkańcy przygotowali wieńce, które poświęcił ks. dziekan Roman Dyląg. Uroczysta liturgia dożynkowa była okazją do modlitwy w intencji rolników. Oprócz dziękczynienia za tegoroczne plony mieszkańcy prosili o Boże Błogosławieństwo dla pracy rolników na kolejny rok.

Na zakończenie Mszy Św. nowy proboszcz naszej parafii – ks. Stanisław podziękował Panu Bogu za to, że w tym miejscu go postawił. Następnie podziękował wszystkim za życzliwe przyjęcie.

Po sumie nadszedł czas pożegnania ks. Michała Łukasika – nawet najtwardsi mieli łzy w oczach. Z pożegnalnego przemówienia, pięknie napisanej i zaśpiewanej przez młodzież piosenki wyłonił się piękny i ujmujący za serce obraz Księdza Proboszcza Michała Łukasika i jego duszpasterskiej posługi. Dla Parafian był gorliwym szafarzem Bożych tajemnic, dzięki któremu każda Msza święta i głoszone przez Niego słowo Boże było wyjątkowe. Wielokrotnie służył parafianom nie tylko radą, ciepłym słowem, był nie tylko nauczycielem, lecz prawdziwym naszym przyjacielem. Parafianie ks. Michałowi z całego serca życzyli zdrowia, błogosławieństwa Bożego na każdy kolejny dzień posługi duszpasterskiej w nowej rodzinie parafialnej zapewniając, że nasze serca, pamięć i modlitwa będą mu zawsze towarzyszyć.

Wzruszony Ks. Michał podziękował wszystkim parafialnym grupom za piękne lata współpracy, składając wszystkim zebranym serdeczne życzenia.

Na zakończenie uroczystości mieszkańcy parafii udali się do ogrodu, gdzie przy grającej orkiestrze biesiadowali z okazji dożynek parafialnych żegnając się długo i serdecznie z ks. Michałem Łukasikiem, a witając z ks. Stanisławem Olszówką.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.