Dziś jest Środa, 23 września 2020 r. Obchodzimy imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa. Wszystkiego najlepszego!

Ogłoszenia duszpasterskie 18.12.2016 r.

1. Msze św. roratnie codziennie o godz. 6.30. Zapraszam do soboty włącznie.

2. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i za złożoną ofiarę. Proszę, aby troskę o nasz kościół przed świętami podjęli kolejni parafianie. Sprzątanie odbędzie się w piątek.

3. Szkoła muzyczna w poniedziałek o godz. 14.45

4. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 16.00

5. Generalna próba orkiestry w środę o godz. 17.00

6. Dekorowanie kościoła rozpoczniemy w czwartek o godz. 13.30. Zapraszam młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

7. Próba scholi w czwartek o godz. 17.00

8. Do zakrystii proszę zgłaszać chorych, których odwiedzę w piątek od godz. 9.00

9. W piątek od 16.00 do 17.00 okazja do spowiedzi dla tych, którzy z zagranicy wracają do swoich rodzin.

10. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki. Wcześniej w naszych domach zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (np.: Ewangelia według świętego Łukasza, początek rozdziału 2), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia, a z 26 grudnia na WSD w Sandomierzu.

11. W drugi dzień świąt czcimy Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Poświecenie owsa na każdej Mszy św.

12. Wizytę duszpasterską rozpocznę w środę 28 grudnia.