Dziś jest Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2017 r.

1. W poniedziałek parafialna szkoła muzyczna o godz. 14.45

2. We wtorek wspominamy św. Jana Bosko

3. Dnia 2 lutego w pierwszy czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Na rękach Maryi Jezus zostaje przyniesiony do świątyni i ofiarowany Bogu. Jezus jest Światłością narodów, dlatego na znak, że przewodzi On nam w naszym pielgrzymowaniu przyniesiemy ze sobą świece. Zostaną one pobłogosławione na Mszach świętych o godz. 8.00, 11.00 i 16.00. Taca w tym dniu zostanie przekazana dla wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu.

4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszam Radę Parafialną, chór i orkiestrę do remizy na spotkanie wieńczące tradycyjne obchody Świąt Narodzenia Pańskiego.

5. Z racji Pierwszego Piątku od godz. 14.00 odwiedzę chorych, których można zgłosić, a okazja do spowiedzi w ten dzień od godz. 15.00. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 16.00

6. Próba orkiestry w piątek: grupa młodsza o godz. 14.00, grupa zaawansowana o godz. 16.00

7. W piątek na godz. 13.30 zapraszam do rozebrania świątecznego wystroju naszego kościoła te same osoby, które przybierały kościół na święta.

8. W roku 100- lecia fatimskich objawień Maryi zachęcam wszystkich do włączenia się w nabożeństwo Pierwszych Sobót miesiąca, które odbędzie się po Mszy świętej. Jest to nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, którego przebieg i treść dała nam sama Matka Jezusa Chrystusa.

9. Nie będzie w tym tygodniu spotkania scholi i ministrantów.

10. Dziękuję Parafianom, którzy posprzątali nasz kościół i złożyli ofiarę. Zapraszam do zatroszczenia się o naszą świątynie kolejnych Parafian

11. Proszę, aby w przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed sumą poprowadziła Róża Pani Teresy Sudoł

12. W przyszłą niedzielę zapraszam na robocze spotkanie o godz. 14.30 Radę Parafialną.

13. W dniach 18-25 września organizowana jest diecezjalna pielgrzymka do Fatimy. Zgłoszenia do 28 lutego. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.

14. Dziękuję orkiestrze, chórowi, scholi i wszystkim solistom za świadectwo wiary wyrażone śpiewem w czasie naszego parafialnego przeglądu kolęd.

15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

16. Wójt Gminy Dzikowiec informuje , iż nastąpiła zmiana kryteriów dochodowych dla osób korzystających z żywności unijnej. Osoby samotne ,których dochód miesięczny nie przekracza kwoty 1268,00 zł oraz Osoby w rodzinie, których dochód miesięczny nie przekracza kwoty 1028,00 zł na osobę w rodzinie oraz spełniają powody przyznania tj. ubóstwo, niepełnosprawność, długotrwała choroba, bezrobocie mogą skorzystać z pomocy żywnościowej. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu w godzinach 8.00 do 15.00 wraz z dokumentami o dochodach za ostatni miesiąc.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.