Dziś jest Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Katecheza

5.03.2017 – Katecheza 288: Niebo jako stan wiecznego i pełnego szczęścia zbawionych

Niebo w nauczaniu Kościoła oznacza stan „najwyższego i ostatecznego szczęścia. Ci, którzy umierają w łasce i przyjaźni z Bogiem, i nie potrzebują późniejszego oczyszczenia, są zgromadzeni wokół Jezusa i Maryi, aniołów i świętych. Tworzą oni Kościół niebieski, gdzie oglądają Boga «twarzą w twarz» (1 Kor 13, 12), żyją w komunii miłości z Trójcą Świętą i wstawiają się za nami” (Kompendium 209).

Biblia, mówiąc o niebie posługuje się takimi obrazami, jak: życie, światło, pokój, uczta weselna, dom Ojca, niebieskie Jeruzalem. Metafory te wyrażają jedną podstawową prawdę: będzie to życie pozbawione wszelkiego cierpienia, wszelkich ograniczeń, życie pełne – takie, jakim Bóg uczynił je w dziele stworzenia. „Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują” (1 Kor 2, 9) – pisał o tej rzeczywistości święty Paweł (KKK 1027). Przez jej przywoływanie Kościół pragnie pomóc człowiekowi zrozumieć, że „żyć w niebie oznacza «być z Chrystusem». Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że „wybrani żyją «w Nim», ale zachowują i – co więcej – odnajdują tam swoją prawdziwą tożsamość, swoje własne imię” (KKK 1025).