Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Katecheza

2.04.2017 – Katecheza 292: Niektóre dzieła obdarzone odpustem

W poprzedniej katechezie zostały omówione warunki, które trzeba spełnić aby uzyskać odpust zupełny. Związane są z nimi także dzieła pozwalające uzyskać wspomniany odpust. Najczęściej przypominaną okolicznością jest nawiedzenie cmentarza w dniach od 1 do 8 listopada połączone z modlitwą za zmarłych (odpust ten może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące).

W najbliższym czasie będzie można uzyskać odpust zupełny poprzez odmówienie w sposób uroczysty hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” w Wielki Czwartek oraz przez pobożny udział w obrzędzie liturgicznym w Wielki Piątek i ucałowanie krzyża. Wielki Post stwarza także taką możliwość poprzez udział w ćwiczeniach duchowych jakimi są rekolekcje, trwające przynajmniej przez trzy dni. Kolejnym dziełem jest publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia w uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego oraz publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi w uroczystość Chrystusa Króla.

Do kolejnych dzieł należy zaliczyć odmówienie hymnu „Przed tak wielkim Sakramentem” w uroczystość Bożego Ciała, publiczne odmówienie hymnu „Ciebie Boże wielbimy” w ostatnim dniu roku, publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu” w Nowy Rok i w Zesłanie Ducha Świętego. Także pobożny udział w Drodze Krzyżowej przed stacjami prawnie erygowanymi, połączone z rozważaniem Męki i Śmierci Chrystusa daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.