Dziś jest Środa, 16 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Aliny, Benona, Anety. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Liturgia Wielkiego Piątku

Wielki Piątek to dzień męki i śmierci Chrystusa. Kościół w tym dniu powstrzymuje się od sprawowania Mszy św, aby zwrócić uwagę na misterium krzyża. Nasze parafialne spotkanie pod krzyżem rozpoczęliśmy nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Następnie w zadumie i ciszy rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku. Ewangeliczny przekaz św. Jana Apostoła, naocznego świadka męki i śmierci Jezusa odśpiewała parafialna schola wraz z ks. proboszczem. W kazaniu ks. proboszcz zauważył, że Boży Syn wziął krzyż i poniósł go na Golgotę, aby tam dać człowiekowi możliwość odzyskania godności dziecka Bożego. Następnie rozbrzmiała przepiękna modlitwa powszechna, obejmująca cały świat. Kolejną częścią wielkopiątkowego nabożeństwa było uroczyste odsłonięcie i adoracja krzyża. Po niej natomiast udzielona została Komunia święta. Kiedy liturgia dobiegała końca, zgodnie z wielowiekową tradycją Najświętszy Sakrament został przeniesiony do grobu Pańskiego. Odśpiewano „ Gorzkie Żale” i podjęto adorację do 22.00 godziny