Dziś jest Piątek, 16 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Kseni, Cecylii, Bernadety. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Msza Wieczerzy Pańskiej

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczęła przeżywanie przez naszą Wspólnotę parafialną Triduum Paschalnego. Stanowi ona pamiątkę wieczerzy, którą Jezus spożył z uczniami w przed dzień Jego męki i śmierci. Pan Jezus tego wieczoru ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament kapłaństwa. Ksiądz proboszcz przypomniał w kazaniu, że sakramenty te są tak mocno ze sobą związane, że bez siebie nie istnieją. Po zakończeniu Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy. Tutaj można było trwać przy Jezusie, który przeżywał samotność, opuszczenie i pojmanie w Ogrójcu, a następnie osadzenie w więzieniu. Czuwanie zakończyło nabożeństwo „Godzina Święta”.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.