Dziś jest Piątek, 16 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Kseni, Cecylii, Bernadety. Wszystkiego najlepszego!

Msza Wieczerzy Pańskiej

Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczęła przeżywanie przez naszą Wspólnotę parafialną Triduum Paschalnego. Stanowi ona pamiątkę wieczerzy, którą Jezus spożył z uczniami w przed dzień Jego męki i śmierci. Pan Jezus tego wieczoru ustanowił sakrament Eucharystii i sakrament kapłaństwa. Ksiądz proboszcz przypomniał w kazaniu, że sakramenty te są tak mocno ze sobą związane, że bez siebie nie istnieją. Po zakończeniu Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do ciemnicy. Tutaj można było trwać przy Jezusie, który przeżywał samotność, opuszczenie i pojmanie w Ogrójcu, a następnie osadzenie w więzieniu. Czuwanie zakończyło nabożeństwo „Godzina Święta”.