Dziś jest Niedziela, 13 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Lucjana, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 9.04.2017 r.

1. Dziękuję strażakom, ministrantom i scholi za pomoc w przeprowadzeniu Drogi Krzyżowej w ostatni piątek.

2. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który pomaga nam przeżycie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana.

3. Dziękuję rodzicom, nauczycielom i dzieciom za przygotowanie palm na dzisiejszą procesję.

4. Zbiórka ministrantów w środę o godz. 16.30

5. Próba scholi w piątek o godz. 16.30

6. W Wielki Czwartek przed południem Msza Krzyżma w katedrze sandomierskiej. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja indywidualna. Od godz. 21.00 okazja do spowiedzi dla wracających z zagranicy. O godz. 23.00 zapraszam na Godzinę świętą. Godzina Święta jest jedną z najpiękniejszych praktyk miłości w nabożeństwie do Jezusowego Serca, jest wynagrodzeniem Chrystusowi za nasze grzechy. W nocy z czwartku na piątek oddajemy się gorącej modlitwie rozmyślając o Jego męce. Czynimy to na Jego wzór, kiedy to modlił się w Ogrodzie Oliwnym przeżywając trwogę zbliżającej się męki i konania.

7. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania liturgii Mszy św.. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy rozpocznie się od godz. 8.00 wg podanego porządku. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa w grobie pańskim do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane z racji adoracji krzyża będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Po zakończonej liturgii odśpiewamy Gorzkie Żale. Proszę strażaków o podjęcie straży przy Grobie Pańskim od zakończenia nabożeństwa aż do rezurekcji.

8. Wielką Sobotę adoracja od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 8.00, 9.00 i 11.00 w Kopciach, a w Płazówce o godz. 10.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na rozpoczęcie nabożeństwa gromadzimy się przed kościołem. Przynosimy ze sobą świece. Proszę, aby strażacy przygotowali ognisko na poświęcenie ognia.

9. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00

10. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Proszę kolejnych Parafian o podjecie troski o naszą świątynię. Proszę o posprzątanie kościoła w czwartek rano i w sobotę w godzinach od 12.00 do 14.00. Proszę, aby w tym czasie przygotować także figury, feretrony i chorągwie niesione w czasie procesji rezurekcyjnej.

11. Swoja ofiarę na potrzeby prac w naszej parafii złożył Państwo Czesława i Franciszek Żarkowscy – 300 zł. i Państwo Iwona i Adrian Hopek – 200 zł. Bóg zapłać! Sprawozdanie finansowe naszej parafii podam 30 kwietnia.

12. Zachęcam do nabywania baranków i prasy katolickiej.