Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.06.2017 r.

1. W nadchodzącym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Antoniego z Padwy, w środę – bł. Michała Kozala, w sobotę – św. Brata Alberta Chmielowskiego.

2. Zbiórka ministrantów jutro o godz. 16.30, a próba scholi o godz. 19.00

3. We wtorek po Mszy św. zapraszam na drugie Nabożeństwo Fatimskie. Proszę zabrać ze sobą świece

4. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.00

5. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę, aby przygotować ołtarze:

1. przy Krzyżu na palcu kościelnym – Górale
2. przy szkole – Poddębina
3. przy remizie – Sobale
4. na placu przy przystanku – Stare Kopcie i Ozgi

Proszę przygotować obrazy, feretrony i chorągwie. Proszę o pomoc w przeprowadzeniu procesji strażaków. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa eucharystycznego, gdyż nasz udział w procesji będzie uwielbianiem Eucharystycznego Pana. Po południu Msza św. o godz. 16.00. Wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha o godz. 17.15 z parkingu przy dzwonnicy

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z III klasy gimnazjum w piątek o godz. 17.00

7. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie i za złożoną ofiarę. Proszę kolejnych parafian o sprzątania kościoła

8. Proszę, aby w przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed sumą poprowadziła Róża Pana Władysława Pyryta

9. Ostatnio swoją ofiarę na inwestycje parafii złożył Pan Piotr Sobolewski – 200 zł. Bóg zapłać!

10. Dziękuję wszystkim, którzy w ubiegłym tygodniu poświęcili swój czas i siły przy różnych pracach dla dobra swojej parafii ( dach na budynku gospodarczym, krzewy przy kościele i wymiana zrębków dekoracyjnych, czyszczenie i mycie kostki, płytki i malowanie w tylnym obejściu kościoła). Chcemy przed odpustem parafialnym zakończyć budynek gospodarczy i uporządkować plac parafialny. Z tej racji proszę o pomoc: poniedziałek – Ozgi, wtorek – Stare Kopcie, środa – Górale, piątek – Podlesie i Rogacz, sobota- Puzie i Podłężniówka

11. W prasie katolickiej znajdziemy dziś śpiewnik na Boże Ciało

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Czesławę Serafin i śp. Tomasza Pogoda. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.