Dziś jest Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Dożynki parafialne

Doroczne dziękczynienie za plony odbyło się w naszej parafii w tym roku w niedzielę 27 sierpnia. Starostami dożynek byli Bogusława Kopeć i Marek Serafin. Święto plonów rozpoczął obrzęd poświecenia wieńców dożynkowych przed kościołem. Po procesyjnym wniesieniu wieńców do kościoła i ich prezentacji, rozpoczęła się Msza święta dziękczynna. Ks. proboszcz w kazaniu ukazał potrzebę dziękczynienia Bogu i ludziom za wszelkie dobro. Zwrócił także uwagę na potrzebę świadectwa dobra, które ma przejawiać się w dostrzeżeniu najbardziej potrzebujących i pośpieszeniu im z pomocą. W tym roku zrezygnowano z przyjęcia dożynkowego na rzecz przekazania wsparcia finansowego dla poszkodowanych w tegorocznych nawałnicach. Zrozumienie i otwarte serca naszych Parafian pozwoliły zebrać na ten cel kwotę 1.665.00 zł. Ofiara ta została niezwłocznie przekazana na konto Caritas naszej diecezji.