Dziś jest Sobota, 24 października 2020 r. Obchodzimy imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Dożynki parafialne

Doroczne dziękczynienie za plony odbyło się w naszej parafii w tym roku w niedzielę 27 sierpnia. Starostami dożynek byli Bogusława Kopeć i Marek Serafin. Święto plonów rozpoczął obrzęd poświecenia wieńców dożynkowych przed kościołem. Po procesyjnym wniesieniu wieńców do kościoła i ich prezentacji, rozpoczęła się Msza święta dziękczynna. Ks. proboszcz w kazaniu ukazał potrzebę dziękczynienia Bogu i ludziom za wszelkie dobro. Zwrócił także uwagę na potrzebę świadectwa dobra, które ma przejawiać się w dostrzeżeniu najbardziej potrzebujących i pośpieszeniu im z pomocą. W tym roku zrezygnowano z przyjęcia dożynkowego na rzecz przekazania wsparcia finansowego dla poszkodowanych w tegorocznych nawałnicach. Zrozumienie i otwarte serca naszych Parafian pozwoliły zebrać na ten cel kwotę 1.665.00 zł. Ofiara ta została niezwłocznie przekazana na konto Caritas naszej diecezji.

DRODZY PARAFIANIE!

Od 17 października nasz powiat kolbuszowski znajduje się w „czerwonej strefie”.
W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób, nie licząc celebransa i asysty liturgicznej.