Dziś jest Sobota, 24 października 2020 r. Obchodzimy imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Dożynki parafialne

Doroczne dziękczynienie za plony odbyło się w naszej parafii w tym roku w niedzielę 27 sierpnia. Starostami dożynek byli Bogusława Kopeć i Marek Serafin. Święto plonów rozpoczął obrzęd poświecenia wieńców dożynkowych przed kościołem. Po procesyjnym wniesieniu wieńców do kościoła i ich prezentacji, rozpoczęła się Msza święta dziękczynna. Ks. proboszcz w kazaniu ukazał potrzebę dziękczynienia Bogu i ludziom za wszelkie dobro. Zwrócił także uwagę na potrzebę świadectwa dobra, które ma przejawiać się w dostrzeżeniu najbardziej potrzebujących i pośpieszeniu im z pomocą. W tym roku zrezygnowano z przyjęcia dożynkowego na rzecz przekazania wsparcia finansowego dla poszkodowanych w tegorocznych nawałnicach. Zrozumienie i otwarte serca naszych Parafian pozwoliły zebrać na ten cel kwotę 1.665.00 zł. Ofiara ta została niezwłocznie przekazana na konto Caritas naszej diecezji.

Od 17 października nasz powiat kolbuszowski znajduje się w „czerwonej strefie”.
W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób, nie licząc celebransa i asysty liturgicznej.