Dziś jest Sobota, 31 października 2020 r. Obchodzimy imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztofa. Wszystkiego najlepszego!

Spojrzenie na Krzyż

W liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża świętego, w godzinie śmierci Pana Jezusa na Golgocie, zgromadziliśmy się na nabożeństwie ku czci Krzyża. Modlitwę rozpoczął obrzęd poświecenia odnowionego krzyża przed naszym kościołem. Następnie trwając przed specjalnie ustawionym przed ołtarzem krzyżem, rozważaliśmy cenę Miłości naszego odkupienia. We wstępie do Mszy świętej, ks. Stanisław zauważył, że misterium krzyża kryje w sobie prawdę co najmniej o trzech przesłaniach . Pierwsze zawiera w sobie miłość Boga do całego świata wyrażoną w męce i ofierze z życia Syna Bożego. Następnie Krzyż staje się zapowiedzią prawdy o Zmartwychwstaniu. Wreszcie tajemnica krzyża skrywa w sobie prawdę o nowym życiu, którego udziela Zmartwychwstały Pan. Ucałowanie krzyża zakończyło nasze spotkanie modlitewne.

Od 17 października nasz powiat kolbuszowski znajduje się w „czerwonej strefie”.
W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w naszym kościele może przebywać jednocześnie 45 osób, nie licząc celebransa i asysty liturgicznej.