Dziś jest Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Spojrzenie na Krzyż

W liturgiczne święto Podwyższenia Krzyża świętego, w godzinie śmierci Pana Jezusa na Golgocie, zgromadziliśmy się na nabożeństwie ku czci Krzyża. Modlitwę rozpoczął obrzęd poświecenia odnowionego krzyża przed naszym kościołem. Następnie trwając przed specjalnie ustawionym przed ołtarzem krzyżem, rozważaliśmy cenę Miłości naszego odkupienia. We wstępie do Mszy świętej, ks. Stanisław zauważył, że misterium krzyża kryje w sobie prawdę co najmniej o trzech przesłaniach . Pierwsze zawiera w sobie miłość Boga do całego świata wyrażoną w męce i ofierze z życia Syna Bożego. Następnie Krzyż staje się zapowiedzią prawdy o Zmartwychwstaniu. Wreszcie tajemnica krzyża skrywa w sobie prawdę o nowym życiu, którego udziela Zmartwychwstały Pan. Ucałowanie krzyża zakończyło nasze spotkanie modlitewne.