Dziś jest Środa, 12 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Pankracego, Dominika, Achillesa. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 3.12.2017 r.

1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

2. Od dziś można nabywać świece na stół wigilijny

3. „Roraty” w dni powszednie o 6.30. Dzieci, które przyniosą małe serduszko z napisanym dobrym uczynkiem, jaki zrobiły oraz imieniem i nazwiskiem po Mszy wezmą udział w losowaniu figurki Matki Bożej, którą zabiorą do siebie, aż do następnego dnia. Na „Roraty” dzieci przynoszą lampiony.

4. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni i za kwiaty do dekoracji adwentowej. Proszę, aby troskę o nasz kościół podjęli kolejni parafianie.

5. W czwartek wspominamy św. Ambrożego

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Zapraszam na to nabożeństwo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania

7. W piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu poświęcę opłatki na stół wigilijny. W tym roku ofiary składane przy okazji nabycia opłatków zostaną przeznaczone na pomoc konkretniej rodzinie chrześcijańskiej w Syrii

8. Zbiórka ministrantów w piątek po Mszy św. wieczornej

9. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek

10. W modlitwie różańcowej przed Sumą w najbliższą niedzielę będziemy polecać naszych zmarłych wspominanych w wypominkach. Na sumie poświęcenie medalików dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej

11. Zapraszam Radę parafialną na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 14.00

12. Inwestycje naszej parafii wsparli: Jan Witkowski – 300 zł, Jacek Sobala – 200 zł. Bóg zapłać!

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.