Dziś jest Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 25.03.2018 r.

1. Od jutra Msza święta w tygodniu o godz. 18.00

2. Uroczystość Zwiastowania NMP zostaje przeniesiona na 9 kwietnia

3. Dziękuję strażakom, mężczyznom niosącym krzyż, ministrantom i scholi za pomoc w przeprowadzeniu Drogi Krzyżowej w ostatni piątek

4. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który pomaga nam przeżycie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana

5. Dziękuję rodzicom, nauczycielom i dzieciom za przygotowanie palm na dzisiejszą procesję

6. Do chorych z posługą duszpasterską przed świętami udam się w środę od godz. 15.00

7. Zbiórka ministrantów w środę po Mszy świętej

8. Próba scholi w czwartek o godz. 16.30

9. W Wielki Czwartek przed południem Msza Krzyżma w katedrze sandomierskiej. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja indywidualna. Od godz. 21.00 okazja do spowiedzi dla wracających z zagranicy. O godz. 23.00 zapraszam na Godzinę świętą. Godzina Święta jest jedną z najpiękniejszych praktyk miłości w nabożeństwie do Jezusowego Serca, jest wynagrodzeniem Chrystusowi za nasze grzechy

10. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania liturgii Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy rozpocznie się od godz. 8.00 wg podanego porządku. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa w grobie pańskim do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane z racji adoracji krzyża będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Gorzkie Żale zaraz po zakończeniu liturgii- zapraszam do wspólnego śpiewania. Proszę strażaków o podjęcie straży przy Grobie Pańskim od zakończenia nabożeństwa aż do rezurekcji

11. Wielką Sobotę adoracja od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 8.00, 9.30 i 11.30 w Kopciach, a w Płazówce o godz. 10.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na rozpoczęcie nabożeństwa gromadzimy się przed kościołem. Przynosimy ze sobą świece. Proszę, aby strażacy przygotowali ognisko na poświęcenie ognia

12. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00

13. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Proszę kolejnych Parafian o podjecie troski o naszą świątynię. Proszę o posprzątanie kościoła w czwartek rano i w sobotę w godzinach od 12.00 do 14.00. Proszę, aby w tym czasie przygotować także figury, feretrony i chorągwie niesione w czasie procesji rezurekcyjnej

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.