Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018 r.

1. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie i za złożoną ofiarę. Proszę kolejnych parafian o sprzątania kościoła

2. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek – Św. Urszula Ledóchowska, dziewica; w piątek – Św. Justyn, męczennik z II w.; w sobotę – Bł. Sadok i towarzysze, męczennicy sandomierscy

3. We wtorek w remizie w godzinach popołudniowych będą wydawane jabłka

4. Próba sypania kwiatków we wtorek po majówce

5. Zbiórka ministrantów w środę o 17.00

6. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę, aby przygotować ołtarze: 1. przy Krzyżu na palcu kościelnym- Płazówka i Płazówka Kąty, 2. przy szkole- Zapole i Podłężniówka, 3. przy remizie- Sobolów, 4. na placu przy przystanku- Gutowiec, Tęcze i Wysokoniwka. Proszę przygotować obrazy, feretrony i obrazy. Proszę o pomoc w przeprowadzeniu procesji strażaków. W tym dniu dzieci z klasy czwartej przeżyją rocznicę swojej Pierwszej Komunii. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa eucharystycznego, gdyż nasz udział w procesji będzie uwielbianiem Eucharystycznego Pana. Po południu Msza o godz. 16.00

7. Organizujemy możliwość uczestniczenia w koncercie Jednego Serca Jednego Ducha, który odbywa się w Rzeszowie w Boże Ciało. Zapisy do środy włącznie. Wyjazd w czwartek o godz. 17.00

8. W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła

9. W pierwszy piątek miesiąca do chorych udam się o godz. 16.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. w tym dniu otaczamy modlitwą dzieci

10. Próba scholi w piątek o godz. 19.00

11. Nabożeństwo Pierwszej Soboty będzie o godz. 17.30

12. Za tydzień zbiórka do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności w Warszawie

13. Proszę, aby w przyszłą niedzielę modlitwę różańcową przed sumą poprowadziła Róża Stanisławy Dzióba. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych

14. W piątek weszły w życie nowe przepisy odnośnie ochrony danych osobowych tzw. RODO. Świadectwo chrztu może zostać wydane wyłącznie osobie, której dotyczy, jeżeli jest pełnoletnia, a w przypadku małoletnich, rodzicom lub opiekunom prawnym. Inne osoby mogą je otrzymać wyłącznie na podstawie pełnomocnictwa notarialnego udzielonego przez wyżej wymienione osoby. Takie same zasady obowiązują przy wydawaniu innych dokumentów. Więcej informacji https://diecezjasandomierska.pl/ochrona-danych-osobowych-w-kosciele/

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.