Dziś jest Niedziela, 13 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Lucjana, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018 r.

1. W tym tygodniu patronują nam: we wtorek – św. Ignacy Loyola, prezbiter; w środę – św. Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła; w sobotę – św. Jan Maria Vianney, patron kapłanów

2. Święty Franciszek z Asyżu opieką otoczył kaplicę pw. Matki Bożej Anielskiej, zwanej Porcjunkulą, której rocznica poświęcenia przypada 2 sierpnia. W tej kaplicy Święty Franciszek otrzymał słynny odpust, który zatwierdziła Stolica Apostolska. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo i Wierzę w Boga oraz wypełnienie zwykłych warunków odpustu, czyli stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.

3. W Pierwszy Czwartek miesiąca zapraszam na czuwanie modlitewne „Godzina Święta”, które rozpoczniemy o 23.00

4. W Pierwszy Piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 17.00. Okazja do spowiedzi od godz. 18.00

5. Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 18.30

6. Corocznym zwyczajem w sobotę 4 sierpnia wyruszamy z pieszą pielgrzymką do Cmolasu, aby wziąć udział w odpuście ku czci Przemienienia pańskiego. Początek pielgrzymki w naszym kościele o godz. 7.00. Natomiast o godz. 10.00 będzie podstawiony autobus dla wszystkich, którzy chcą dojechać do Cmolasu na sumę odpustową o godz. 11.00. Natomiast w niedzielę 5 sierpnia zapraszam na rowerową pielgrzymkę do Cmolasu. Wyruszamy o godz. 9.30. Zachęcam serdecznie do pielgrzymowania

7. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Anny Tereszkiewicz. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych