Dziś jest Niedziela, 13 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Lucjana, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Dożynkowy Wieczernik w Kopciach

Dożynki wpisane w krajobraz naszej Ojczyzny, wieńczą ogromny trud włożony przez rolników podczas pracy na roli. Dziękczynienie za plony w Kopciach złączyły się z uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, obchodzonej 26 sierpnia. Mszę świętą w kościele parafialnym poprzedziło poświęcenie i wprowadzenie do świątyni wieńców dożynkowych, którym przewodził bochen chleba niesiony przez starostów dożynek. Wniesione rekami wykonawców wieńce zaczęły cieszyć oko zebranych parafian i przywodzić na myśl olbrzymi trud włożony w ich przygotowanie. Misteryjnie wykonana makieta kościoła parafialnego, biało-czerwona mapa Polski i korona złotych kłosów, znalazły swoje echo w słowach ks. proboszcza Stanisława. Wierni wprowadzeni przez kaznodzieję w tajemnicę Wieczernika Wielkiego Czwartku, usłyszeli, że „trwa ona we wszystkich świątyniach Naszej Ojczyzny, wśród których szczególnie bliski sercu każdego Polaka jest Wieczernik Jasnogórski, gdzie króluje Królowa Polski”.

Po zakończonej Mszy świętej, uczestnicy dożynek zasiedli przy wspólnym stole. Dziękczynienie i radość za zbiory przedłużali wspólny śpiewem przy akompaniamencie miejscowej orkiestry dętej. Nie zabrakło również szczodrych serc gospodyń, które zadbały o ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Fakt kultywowania tradycji dożynek i zaangażowanie mieszkańców parafii Kopcie zasługuje, obok podziwu na szczerą pochwałę.