Dziś jest Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 14.10.2018 r.

1. Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Do puszek składamy ofiarę na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspomagając zdolną młodzież w trudnej sytuacji finansowej

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Troskę o naszą świątynię polecamy kolejnym Parafianom

3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy z Avila, dziewicy; we wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej; w środę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika; w czwartek – święto Św. Łukasza, Ewangelisty; w sobotę – wspomnienie Św. Jana Kantego, kapłana

4. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w dni powszednie po Mszy wieczornej

5. Próba orkiestry strażackiej we wtorek o godz. 18.00

6. W środę przypada 14 rocznica śmierci ks. Józefa Burlikowskiego. Wraz ze społecznością naszej szkoły zapraszam na Mszę świętą w jego intencji o godz. 11.00

7. W czwartek obchodzimy patronalne święto Pracowników Służby Zdrowia. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Nabożeństwo eucharystyczne będzie włączone w Różaniec

8. W czwartek po różańcu spotkanie scholi

9. W przyszłą niedzielę początek Tygodnia Misyjnego. Taca na misje. Modlitwę różańcową przed sumą poprowadzi Róża Stanisławy Dzióba

10. Koło Misyjne przy naszej szkole ogłasza zbiórkę zniczy w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego”. Chętnych prosimy o przynoszenie zniczy w kolorze białym i czerwonym do szkoły lub do kościoła do dnia 19 października

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.