Dziś jest Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 11.11.2018 r.

1. Kalendarz liturgiczny: poniedziałek – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika; wtorek – wspomnienie pierwszych męczenników Polski; sobota – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej

2. Jak każdego roku, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Ofiarami do puszki wspieramy działalność organizacji „Kościół w potrzebie”

3. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Proszę kolejnych parafian o zatroszczenie się o naszą świątynię

4. Jak każdego roku chcemy wesprzeć naszą pomocą WSD w Sandomierzu. Ofiary można składać przez trzy kolejne niedziele w kopertach z określonym celem

5. We wtorek próba scholi o godz. 17.30

6. W środę po Mszy świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek po Mszy świętej

8. Modlitwę różańcową w przyszła niedzielę przed sumą poprowadzi Róża Władysława Pyryta

9. Wójt Gminy Dzikowiec informuje, iż od dnia 13 listopada 2018r. (od wtorku) mieszkańcy Gminy Dzikowiec mogą ubiegać się pomoc żywnościową w ramach Podprogramu 2018 z Caritas Diecezji Sandomierskiej. Kryterium dla osoby samotnej to kwota 1402,00 zł. Kryterium dla osoby w rodzinie, to kwota 1056,00 zł na osobę w rodzinie. Aby otrzymać żywność unijną należy oprócz wymienionego kryterium spełnić jeden z powodów: ubóstwo, niepełnosprawność, długotrwała choroba, bezrobocie, sieroctwo, bezdomność, przemoc w rodzinie, wielodzietność. Osoby zainteresowane proszę o zgłaszanie się do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu w godzinach od 8.00 do 15.00 wraz z dokumentami i dochodami za miesiąc październik 2018 r.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.