Dziś jest Niedziela, 13 czerwca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Lucjana, Antoniego. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 14.04.2019 r.

1. Rozpoczyna się Wielki Tydzień, który pomaga nam przeżycie Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana

2. Dziękuję nauczycielom, rodzicom i dzieciom za przygotowanie palm na dzisiejszą uroczystość

3. Zbiórka ministrantów we wtorek po Mszy świętej

4. Do chorych z posługą duszpasterską udam się w środę od godz. 15.00

5. Próba scholi w czwartek o godz. 17.00

6. W Wielki Czwartek przed południem Msza Krzyżma w konkatedrze w Stalowej Woli. Msza Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja indywidualna. Od godz. 2100 zapraszam na adorację młodzież. O godz. 23.00 zapraszam na Godzinę świętą

7. W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania liturgii Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy rozpocznie się od godz. 8.00 wg podanego porządku. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a po niej rozpocznie się liturgia Wielkiego Piątku. Adoracja Pana Jezusa w grobie pańskim do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane z racji adoracji krzyża będą przeznaczone na Grób Pański w Jerozolimie. Gorzkie Żale o godz. 21.30 – zapraszam do wspólnego śpiewania. Proszę strażaków o podjęcie straży przy Grobie Pańskim od zakończenia nabożeństwa aż do rezurekcji

8. W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. Z tej racji od soboty codziennie o godz. 15.00 gromadzimy się na Godzinę Miłosierdzia

9. Wielką Sobotę adoracja od godz. 8.00. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych o godz. 8.00, 9.00 i 11.30 w Kopciach, a w Płazówce o godz. 10.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Na rozpoczęcie nabożeństwa gromadzimy się przed kościołem. Przynosimy ze sobą świece zabezpieczone przed kapaniem. Proszę, aby strażacy przygotowali ognisko na poświęcenie ognia

10. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 6.00

11. Składam serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Proszę kolejnych Parafian o podjecie troski o naszą świątynię. Proszę o posprzątanie kościoła w czwartek rano i w sobotę w godzinach od 12.00 do 14.00. Proszę, aby w tym czasie przygotować także figury, feretrony i chorągwie niesione w czasie procesji rezurekcyjnej.

12. Zakończył się pierwszy etap peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego. Obraz pozostanie teraz w kościele do święta Miłosierdzia Bożego. Informuję, że dobrowolne ofiary składane z racji peregrynacji obrazu zostaną przeznaczone na wykonanie feretronu do tego obrazu