Dziś jest Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. Obchodzimy imieniny: Albiny, Zdzisławy, Alicji. Wszystkiego najlepszego!

Jak ten chleb…..

Niedziela 18 sierpnia 2019 roku w naszej parafii była czasem dziękczynienia Bogu za dar chleba i plonów. Cztery wieńce wykonane z pieczołowitością, poświęcone przez ks. proboszcza i wprowadzone przez starostów z Płazówki, ozdabiając naszą świątynię stały się świadectwem pracy rolnika, miłości do Boga i wdzięczności za codzienny chleb. Uroczyste spotkanie przy stole Eucharystii, a potem przy suto zastawionym stole w altanie parafialnej zgromadziło wielu parafian i gości. Kultywowanie pięknego zwyczaju „Dożynek” było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu naszych parafian. Wdzięczność należy się mieszkańcom Płazówki za przygotowanie całej uroczystości. Kołu Gospodyń Wiejskich, mieszkańcom Płazówki, Poddębiny, Starych Kopci i Ozgów dziękujemy za przygotowanie godnych pochwały wieńców dożynkowych. Za troskę, zabieganie i koordynację całego wydarzenia dziękuję sołtysowi Kopci Antoniemu Puzio. Bóg zapłać Wszystkim za wszystko!