Dziś jest Czwartek, 24 września 2020 r. Obchodzimy imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Ceremoniarz to brzmi dumnie

Paweł Krawiec i Albert Ziętek, dwaj lektorzy z naszej parafii w sobotę 21 września 2019r. przyjęli posługę ceremoniarza. Uroczystości przewodniczył ordynariusz diecezji, a miała miejsce w kościele seminaryjnym p.w. św. Michała Archanioła w Sandomierzu. Wzięli w niej udział najbliżsi i koledzy ministranci naszych ceremoniarzy. Albert i Paweł przygotowywali się do tego dnia przez cały rok uczestnicząc w zjazdach Szkoły Ceremoniarza, które odbywały się w Radomyślu nad Sanem. Zadaniem ceremoniarza jest koordynacja przebiegu liturgii oraz, w razie potrzeby przeprowadzenie prób z ministrantami przed celebrą. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów naszym pierwszym w historii Ceremoniarzom