Dziś jest Piątek, 16 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Kseni, Cecylii, Bernadety. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 1.12.2019 r.

1. Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i Kongres Eucharystyczny naszej diecezji.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.

3. W tym tygodniu wspominamy: wtorek- św. Franciszka Ksawerego, sobota- św. Ambrożego

4. Od jutra rozpoczynamy Roraty, które w tym roku będą o godz. 7.00. Zachęcam do uczestniczenia rodziców wraz z dziećmi. Tradycyjnie dzieci przygotowują serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami i losują figurkę Matki Bożej.

5. W Pierwszy Czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 16.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi przed Pierwszym Piątkiem miesiąca. Proszę dzieci i młodzież, aby skorzystały z tej okazji.

6. Próba scholi w czwartek o 16.30

7. Nabożeństwo pierwszopiątkowe dla dzieci po Roratach.

8. Do chorych udam się w piątek od godz. 14.00.

9. Nabożeństwo Pierwszej Soboty po Mszy świętej wieczornej.

10. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godziny 12 – 13 będzie miała miejsce Godzina Łaski. Matka Boża objawiając się 8 grudnia 1947 roku pielęgniarce Pierinie Gilli Montichiari we Włoszech powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i dla ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Nie zmarnujmy tej zachęty i propozycji, jedynej godziny w skali całego roku i przyjdźmy do kościoła, by wspólnie przeżyć tę Godzinę Łaski.

11. W Przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 zawierzenie dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej (poświęcenie i rozdanie medalików). Zapraszamy dzieci wraz ze swoimi rodzinami.

12. Modlitwę różańcową przed sumą ofiarujemy w int. naszych bliskich zmarłych.

13. Za tydzień dzień solidarności z Kościołem na Wschodzie. Oprócz modlitwy, tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc tym Kościołom.
14. Kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci naszej szkoły wraz z rodzicami odbędzie się w niedzielę 15 grudnia.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.