Dziś jest Czwartek, 24 września 2020 r. Obchodzimy imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry. Wszystkiego najlepszego!

Drodzy Parafianie

264FE361-8811-43B3-80A6-791EAC7AEF7C

Wszyscy jesteśmy świadkami jak niebezpieczną staje się sytuacja w naszym kraju związana z koronawirusem. Zapoznałem Was z dekretem naszego księdza biskupa, dotyczącym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
Od wczoraj wprowadzono w naszym kraju stan zagrożenia epidemicznego.

Zostają wdrożone rozporządzenia organów państwowych według których nie można organizować zgromadzeń publicznych w których liczba uczestników przekroczyłaby 50 osób. Według zaleceń ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza, dotyczy to także Mszy świętych i nabożeństw.

W naszej parafii Msze święte będą sprawowane w zaplanowanych godzinach.

Jednakże sytuacja jest bardzo poważna!

Patrząc na Wasze przywiązanie do Eucharystii, nigdy nie myślałem, że to powiem, ale: proszę zostańcie w domu ci, którym została udzielona dyspensa, czyli:
1. osoby w podeszłym wieku
2. osoby z objawami infekcji ( kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
3. dzieci i młodzież szkolna oraz dorośli, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę
4. osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Proszę Was o to w imię miłości bliźniego…

Pozostając w domu skorzystajmy z oferowanych transmisji Mszy świętych w środkach masowego przekazu. Korzystajmy z możliwości duchowej Komunii Świętej.
Zachęcam do modlitwy rodzinnej Koronką do Miłosierdzia Bożego, a także
do włączenia się w domu w modlitwę różańcową osób duchownych i konsekrowanych codziennie o godz. 20.30 w intencji oddalenia i zachowania nas od pandemii.

Kościół pozostaje otwarty codziennie od godz. 8.00 do 21.00, aby w miarę potrzeby przyjść na modlitwę indywidualną.

Proszę śledzić parafialną stronę internetową na której umieszczane są wszystkie ważne informacje związane z obecnym stanem.

Ks. Stanisław Olszówka