Dziś jest Sobota, 04 lipca 2020 r. Obchodzimy imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety. Wszystkiego najlepszego!

Prośba biskupa sandomierskiego

264FE361-8811-43B3-80A6-791EAC7AEF7C

Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz nawiązując do apelu Ojca Świętego Franciszka serdecznie prosi, aby w środę 25 marca br. w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12.00, we wszystkich kościołach Diecezji Sandomierskiej kapłani odmówili Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Jednocześnie biskup prosi, aby tego dnia odmówić poniższą modlitwę.

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.
Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

Ordynariusz zachęca wiernych, aby w tym samym czasie łączyli się duchowo ze swoimi duszpasterzami, odmawiając w domach wskazane modlitwy.

Prosi się także księży, aby tego dnia, o godz. 12.00, we wszystkich kościołach w diecezji zabrzmiały dzwony.