Dziś jest Środa, 12 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Pankracego, Dominika, Achillesa. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Informacje odnośnie Niedzieli Palmowej

BABB2997-4402-40E2-9B51-5B8C0715AF34

Drodzy Parafianie!

Odnośnie Niedzieli Palmowej w zarządzeniu księdza biskupa ordynariusza zostały podane szczegółowe zasady:

„Księża Proboszczowie powinni celebrować tego dnia według trzeciej formy wskazanej w Mszale Rzymskim. Nie przewiduje ona poświęcenia palm i procesji”.

Nie będzie więc poświęcenia palm i procesji w naszej parafii. Obowiązuje w dalszym ciągu zakaz zgromadzeń liturgicznych powyżej 5 osób! Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną na dany dzień i godzinę. Nadmieniam, że stosuję się do wszystkich zarządzeń władzy kościelnej i nie wprowadzam prywatnych zasad postępowania.

Ks. proboszcz

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.