Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 05.04.2020 r.

1. Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wydał zarządzenie dotyczące przeżywania Wielkiego Tygodnia w czasie epidemii. Należy ciągle zachować ograniczoną liczbę osób podczas liturgii w poszczególne dni Triduum Paschalnego , czyli 5 osób, nie licząc celebransa i niezbędnej obsługi. Przypominam, że pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną

2. W Wielki czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do północy. O godz. 23.00 odprawię nabożeństwo „Godzina Święta”. Was zachęcam do modlitwy w domu. Jej tekst znajdziecie na stronie parafialnej.

3. Ze względu na obecną sytuację pozwalam sobie na wyznaczenie godzin adoracji poszczególnych przysiołków. Bardzo proszę zastosować się do tego porządku i pamiętać o ograniczonej ilości osób (maksymalnie 5 osób). Modlitwa może być krótsza, aby umożliwić innym wejście do kościoła. Zostały wyznaczone godziny dezynfekcji kościoła. Zostanie zastosowany specjalny środek dezynfekujący. Proszę, aby w tym czasie nie wchodzić do świątyni

4. W Wielki Piątek okazja do modlitwy od godz. 7.00. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa i obrzędy Wielkiego Piątku. Prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu do północy. Krzyża nie całujemy i nie dotykamy, cześć oddajemy przez przyklękniecie na dwa kolana. Niestety, strażacy w tym roku nie będą pełnić straży przy grobie pańskim. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły

5. Od piątku o godz. 15.00 rozpoczynamy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego, która potrwa do Niedzieli Miłosierdzia Bożego. Codziennie nabożeństwo o 15.00

6. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 7.00. Nie ma błogosławieństwa pokarmów w kościele. Tzw. „ święconka” w tym roku ma mieć charakter liturgii domowej Na stronie internetowej parafii i sklepach u Państwa Hopek i u Państwa Kwaśnik w Płazówce znajdziecie tekst błogosławieństwa do wykorzystania w domu. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o 21.00. Zostają pominięte błogosławieństwo ognia i procesja. Wodę poświęconą będziemy mogli zabrać do domu dopiero po ustaniu epidemii

7. O posprzątanie kościoła w sobotę o godz. 14.00 proszę rodziców dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej

8. W Niedzielę Zmartwychwstania nie będzie procesji rezurekcyjnej. Nie trzeba przystrajać feretronów i chorągwi

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.