Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 19.04.2020 r.

1. Dziś Święto Bożego Miłosierdzia. O 15.00 Nabożeństwo ku czci tego największego przymiotu Boga, jakim jest Miłosierdzie.

2. Dziękuję wszystkim, którzy swoją ofiarą wsparli zakup dekoracji kwiatowych na święta. Bóg zapłać!

3. W czwartek uroczystość św. Wojciecha, a w sobotę święto św. Marka.

4. W związku z wprowadzaniem nowych zasad dotyczących zgromadzeń liturgicznych, informuję, że od 20 kwietnia 2020r. w myśl zaleceń władz państwowych i akceptacji władz kościelnych, biorąc pod uwagę wymogi związane z metrażem, w naszym kościele podczas liturgii może uczestniczyć 20 osób według ustalonych zasad.

5. W czwartek zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
(20 osób)

6. Przypominam o obowiązku noszenia w kościele podczas całego pobytu zabezpieczenia ust i nosa (maseczka, chustka, szalik). Przy przyjmowaniu Komunii odsłaniamy twarz w taki sposób, aby nie dotykać zewnętrznej strony maseczki.

7. Przypominam również o możliwości spowiedzi w przypadkach potrzeby duchowej. Należy zadzwonić do mnie, aby umówić się na określoną godzinę. Wychodząc naprzeciw obowiązującym przepisom bezpieczeństwa sanitarnego utworzyłem pokój spowiedzi w salce parafialnej.

8. Zachęcam do prywatnego nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Nasz kościół jest otwarty codziennie od 8.00 do 21.00.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.