Dziś jest Niedziela, 28 lutego 2021 r. Obchodzimy imieniny: Romana, Ludomira, Lecha. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Aktualności

Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota w czasie epidemii

Kościół w Kopciach

W okresie epidemii dostęp do sakramentalnej spowiedzi i sakramentalnej Komunii jest utrudniony, czasem wręcz niemożliwy. Z tego względu rodzą się wątpliwości co do zachowania ciągłości pobożnych praktyk dziewięciu pierwszych piątków miesiąca oraz pięciu pierwszych sobót miesiąca.

Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP wyjaśnia, że jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może jednocześnie znajdować się 23 osoby