Dziś jest Środa, 12 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Pankracego, Dominika, Achillesa. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 17.05.2020 r.

1. Dziękujemy dziś Bogu za dar papieża Polaka św. Jana Pawła II. Jutro, w dzień 100 rocznicy jego urodzin o godz. 20.00 Msza święta za wstawiennictwem świętego papieża.

2. Nabożeństwa majowe po każdej odprawionej Mszy świętej.

3. Od poniedziałku do środy „Dni Krzyżowe”, czyli tzw. dni błagalne o urodzaje.

4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu połączone z „majówką” po Mszy świętej o godz. 18.00

5. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św.

7. Jeżeli ktoś ma życzenie przyjmować Pana Jezusa do ust, proszę ustawiać się na końcu procesji komunijnej.

8. Od dziś według zarządzeń władz państwowych zaakceptowanych przez episkopat w naszym kościele jednoczenie może znajdować się 30 osób. W przypadku, gdy w kościele znajduje się już odpowiednia ilość osób, można pozostać na zewnątrz zachowując odpowiedni dystans i maseczki na twarzy.

9. W oparciu o kanon 1248 Kodeksu Prawa Kanonicznego w którym czytamy takie słowa: „Nakazowi uczestniczenia we Mszy św. czyni zadość ten, kto bierze w niej udział, gdziekolwiek jest odprawiana w obrządku katolickim, bądź w sam dzień świąteczny, bądź też wieczorem dnia poprzedzającego”, Msze wieczorne w sobotę będą sprawowane jako Msze z niedzieli. W ten sposób większość Parafian będzie miała możliwość uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.

10. Bardzo proszę nie zostawiać w kościele żadnych chusteczek do nosa i innych rzeczy osobistych.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.