Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 07.06.2020 r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.

2. Jutro wspomnienie św. Jadwigi Królowej a w sobotę św. Antoniego z Padwy

3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.30 i 11.30. W tym roku eucharystyczna procesja do czterech ołtarzy odbędzie się po każdej Mszy świętej wokół kościoła. Procesji przewodniczy krzyż, następnie dzieci sypiące kwiaty i monstrancja pod baldachimem. Nie przygotowujemy feretronów i chorągwi. Skupiamy się na oddawaniu czci Chrystusowi w Eucharystii. Proszę aby ołtarze przygotowały następujące przysiołki:

a) Poddębina
b) Stare Kopcie i Ozgi
c) Zapole i Podłężniówka
d) Płazówka i Płazówka Kąty

4. Od piątku rozpoczyna się oktawa Bożego Ciała. Po Mszy świętej o godz. 18.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 11.00.

5. W sobotę kolejne nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej.

6. W najbliższą niedzielę modlitwę różańcową przed sumą poprowadzi Róża Władysława Pyryta.

7. Z radością informuje Was o tym, że nasz klery Karol 18 czerwca o godz. 10.00 przyjmie święcenia diakonatu. Módlmy się w jego intencji. Na dziś ze względu na epidemii na tą uroczystość mogą udać się tylko najbliższa rodzina.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.