Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 14.06.2020 r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę.

2. Mieszkańcom Poddębiny, Starych Kopci, Ozgów, Podłeżniówki, Zapola i Płazówki Kątów dziękuję za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i dar kwiatów do kościoła.

3. W czwartek nasz kleryk Karol Klecha w Bazylice katedralnej w Sandomierzu przyjmie święcenia diakonatu. Módlmy się w jego intencji.

4. Do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. O godz. 18.00 Msza święta i procesja wokół kościoła. Na zakończenie oktawy indywidualne błogosławieństwo dzieci Najświętszym Sakramentem.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek o godz. 17.00.

6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 8.00 i 9.30. O 20.30 zapraszam na nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa połączone z modlitewną procesją na cmentarz w intencji naszych zmarłych.

7. Okazja do spowiedzi przed odpustem w piątek od 20.00 przez pół godziny.

8. W sobotę przypada święto Niepokalanego Serca NMP i nasz parafialny odpust. Msze święte w tym dniu o godz. 8.00,
9.30 i suma odpustowa o godz. 11.00. proszę przygotować chorągwie, feretrony i obrazy na procesję. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji i strażaków do posługi w czasie procesji.

9. O posprzątanie kościoła przed odpustem bardzo proszę mieszkańców Żarkowiny.

10. Modlitwę różańcową przed sumą w przyszła niedzielę poprowadzi Róża Marii Puzio

11. W przyszła niedzielę nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego o 15.00, a po nim Msza święta.

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.