Dziś jest Poniedziałek, 26 lipca 2021 r. Obchodzimy imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020 r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła, kwiaty. Troskę o nasz kościół polecamy kolejnym parafianom.

2. W tym tygodniu patronują nam: w środę – św. Maria Magdalena, w czwartek- św. Brygida, zakonnica; w piątek – św. Kinga, dziewica; w sobotę – św. Jakub, Apostoł i św. Krzysztof.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.30 do 20.30. Prowadzi Wspólnota dla Intronizacji NSPJ.

4. W sobotę dzień imienin ks. bp. Krzysztofa. Modlimy się w jego intencji

5. Różaniec przed sumą w przyszłą niedzielę poprowadzi Róża Mariana Ozgi.
6. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy. Swoją ofiarą wspieramy akcję pomocy misjonarzom „Jeden grosz za 1 kilometr”

7. Gmina Dzikowiec ogłasza nabór wniosków w ramach projektu
pn. „Instalacje odnawialnych źródeł energii w Gminie Dzikowiec” W ramach dodatkowego naboru na listę rezerwową mieszkańcy Gminy Dzikowiec mogą składać wnioski o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i kotłów na biomasę. Wszelkie informacje dotyczące naboru będą udzielane telefonicznie pod nr /17/ 2274-508 lub osobiście w pokoju nr 30 w godzinach pracy Urzędu

8. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2020 r. odbędzie się XXXVII PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ pod hasłem: „OTOCZ MACIERZYŃSKĄ MIŁOŚCIĄ KOŚCIÓŁ PIELGRZYMUJĄCY”.W tym roku z powodu epidemii covid-19 to wędrowanie musi przybrać inną formę. Obostrzenia sanitarne powodują, że przed tron Jasnogórskiej Pani idziemy „sztafetowo” grupa pątników każdego dnia będzie dowożona na kolejny dzień pielgrzymowania. Grupa bł. Wincentego wędrować będzie 11 sierpnia (o godz. 8.30 wyjście z Bystrzanowic, o 18.00 dojście do Olsztyna). Po pokonaniu etapu pielgrzymkowej trasy pątnicy wracają na nocleg do własnych domów. Z tego miejsca następnego dnia na tych samych zasadach pielgrzymować będzie kolejna grupa. Zorganizowany będzie dojazd autokarem oraz powrót. Zapisy będą prowadzone w dn. 09.08.2020 r. w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie. O godz. 14.00 Msza święta, po niej zapisy. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego. Zachęcamy także do duchowego pielgrzymowania.