Dziś jest Sobota, 15 maja 2021 r. Obchodzimy imieniny: Zofii, Nadziei, Izydora. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 13.09.2020 r.

1. Dzisiejsza taca przeznaczona zostanie na działalność wspólnot chrześcijańskich w Ziemi Świętej.

2. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty. O kościół zatroszczą się sobotni nowożeńcy.

3. Dziś o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i różaniec fatimski.

4. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji pandemii zostało odwołane ogólnopolskie czuwanie Wspólnot dla Intronizacji NSPJ na Świętym Krzyżu. Zapraszam więc w tym dniu do modlitwy parafialnej o ustanie epidemii: o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
O 15.30 Msza święta.
Od 16.00 do 17.00 okazja do modlitwy indywidualnej.
O 17.00 zapraszam na Drogę Krzyżową.
O 18.00 Msza święta.
Od 19.00 do 20.00 modlitwa indywidualna.
O 20.00 adoracja prowadzona przez parafialną Wspólnotę dla Intronizacji NSPJ.
Zakończymy adorację Apelem Jasnogórskim o 21.00

5. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej; w środę – św. męczenników Korneliusza i Cypriana

6. W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci, młodzieży i Polski. Zapraszam dzieci i młodzież z rodzicami na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia, a po niej na Mszę świętą

7. Modlitwę różańcową przed sumą poprowadzi Róża Janiny Tęcza

8. Radni parafialni przejdą po domach i zbiorą pieniądze na gaz potrzeby do ogrzania kościoła w sezonie zimowym. Bardzo proszę, aby wszyscy poczuli na sobie ciężar odpowiedzialności za tę sprawę i w duchu solidarności uiścili ustaloną kwotę. Przypominam, że z funduszu gazowego opłacane są także dodatkowe inwestycje parafialne, o których dowiadujemy się w rocznych rozliczeniach. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg błogosławi!

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.