Dziś jest Wtorek, 20 kwietnia 2021 r. Obchodzimy imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana. Wszystkiego najlepszego!

Oficjalna strona internetowa Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kopciach

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie 28.03.2021 r.

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. Kolejne sprzątanie w środę od godz. 15.00 – proszę rodziców uczniów klasy ósmej i w sobotę sprzątanie o godz. 14.00

2. Dziś o godz. 15.00 ostatnie Gorzkie Żale. Natomiast o 17.00 dodatkowa Msza święta

3. Według nowych obostrzeń w naszym kościele jednocześnie może przebywać 20 osób, nie licząc celebransa i niezbędnej obsługi. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencje mszalną.

4. Do chorych udam się we wtorek od godz. 15.00

5. Zapraszam na ostatni wielkopostny wtorek ze św. Józefem.

6. W Wielki czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej w Płazówce o godz. 16.00 , w kościele parafialnym o godz. 18.00.
Adoracja w ciemnicy w Płazówce do 21.00, w kościele do północy. O godz. 23.00 nabożeństwo „Godzina Święta”. Was zachęcam do modlitwy w domu. Transmisja internetowa Godziny świętej o godz. 23.00 z kościoła w Raniżowie.

7. W Wielki Piątek okazja do modlitwy od godz. 7.00. O godz. 9.00 i 12.00 Droga Krzyżowa i okazja do przyjęcia Komunii Świętej. O godz. 15.00 w kościele parafialnym Koronka do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa i obrzędy Wielkiego Piątku. W Płazówce nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.00. Cześć Krzyżowi oddajemy przez przyklękniecie na dwa kolana.

8. Od piątku o godz. 15.00 rozpoczynamy nowennę przed świętem Miłosierdzia Bożego.

9. W Wielką Sobotę adoracja od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów według ustalonego porządku. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o 18.00 w Płazówce i o 21.00 w kościele. Zostają pominięte błogosławieństwo ognia i procesja.

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja w kościele o godz. 6.00. W Płazówce o godz. 7.30. Nie będzie procesji rezurekcyjnej. Nie trzeba przystrajać feretronów i chorągwi.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania okazja do przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą świętą o godz. 13.00 i 14.30

DRODZY PARAFIANIE!

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać jednocześnie niewiele osób, nie licząc kapłana i służby liturgicznej. Zachęcam do skorzystania z transmisji nabożeństw w telewizji i w internecie.
Okazji mamy bardzo wiele.

Przypominam, że nadal obowiązuje dyspensa od uczestniczenia we Mszy świętej i możliwość przyjmowania Komunii Świętej duchowej. Umożliwiam także przyjmowanie Komunii Świętej w kościele poza nabożeństwami. Proszę zapoznać się z ogłoszeniami, programem adoracji i poświęcenia pokarmów wielkanocnych. Informacja o nabożeństwach w remizie w Płazówce znajduje się w ogłoszeniach.